Kişinin başkasını hayal ederek eşiyle ilişkiye girmesi günah mı?

Kişinin başkasını hayal ederek eşiyle ilişkiye girmesi günah mı?
1. Çevremde olup etkilendiğim kadınların vucutlarını hayal ederek eşimle ilişkiye girmem beni günahkâr kılar mı? Bunu yapmakta olduğum için tedirginim. Açıklar mısınız?
Erkek ve kadın olarak medyadan, sinema-televizyon filmlerinden ve iş yerlerimizdeki çalışma arkadaşlarımızdan etkilendiğimiz bir gerçektir. Bu etkilenişin cinsel hayatımıza yansıması ve doğacak çocuklarımızın ilişki sırasında tahayyül edilecek kişilere fiziksel yönden benzer olması bile olası bir durumdur.

Endülüslü ünlü İslâm bilgini İbn Hazm, yanılmıyorsan Güvercin Gerdanlığı ismi ile Türkçemize kazandırılan eserinde eşi ile ilişki sırasında, yatak odasında gravürü bulunan zenciyi hayal eden kadının siyahi bir çocuk doğurduğunu anlatır.

Bu sebeple Müslüman erkek ve kadın olarak önlem almalı, cinsel yönden etkilendiğimiz kişi ve programları ayıklamalıyız.

Bu girişten sonra sorunuza geçebiliriz.

    1. Peygamberimizin öğütleri çizgisinde kendimize karşı yapılmasını istemediğimizi, nik’ahlı eşimiz dahil diğer insanlara karşı yapmamakla yükümlüyüz. Cinsel konularda eşimizi kıskanmak görev nitelikli erdemimiz olduğu için, eşlerimizin bizimle ilişkiye girerken başkalarını tahayyül etmelerine razı olamayacağımız gibi kendimiz de hayal etmemeliyiz. Edersek erdemsiz, hatta sakıncalı bir iş yapmış oluruz.

    1. Peygamberimiz, “Müslüman kadınların, gördükleri vücut özelliklerini kocalarına, çocuklarına ve başkalarına (okuyucularına) anlatarak onların tahayyülüne sebep olabilecek kadınların yanında soyunmalarını “ yasaklamıştır. (Ebu Davud Nikâh 44)


Bu Peygamberî yasaktan, nikâhlımız olmayan erkeklerin ve kadınların cinsel tatmin amacıyla ve özellikle ilişki sırasında tasvir ve tahayyül edilmelerinin haramlığına delil getirebiliriz.

Sonuç olarak”etkilendiğimiz kadınların vucutlarını hayal ederek eşle ilişkiye girmenin” iradeli şehvetli bakış benzeri bir günah işlem olduğunu söyleyebiliriz. Cinsel nitelikli günahların cinsel mutluğumuzu karartabileceğinı da unutmamalıyız. Yapabileceğiz bu tür günahlardan bizleri koruması için Yüce Mevlâmıza yakarmalıyız.


İlgili Videolar

Evlilikte Cinsel Haramlar Nelerdir?

Kadın Eşe Haram İlişki Teklif EdilemezYOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN

İlgili Makaleler

Erkek-Kadın İlişkilerinde Fıtrattan ve İslâm'dan Sapmalar