İş yerinde cinsel ilişki günah mı?

İş yerinde cinsel ilişki günah mı?
Eşimin iş yerinde seviştik, günaha mı girdik, merak ediyorum?
Takvim okuyucuları tarafından öyle sorular soruluyor ki bunların bir kısmının öğrenme amacıyla yöneltilmediği yargısına varır gibi oluyorum. Ama İslâmî bilgi ve bilinç düzeysizliğimizi hatırladıkça samimiyetle sorulduğunda karar kılıyorum.

Kişi eşi ile istediği zaman istediği yerde sevişebilir; ilişkiye de girebilir. Evde, iş yerinde otelde vs. Bunun tek istisnası özellikle itikâf halinde iken camilerdir.

Ramazan ayının son on gününde itikâfa giren, bir diğer açıklayıcı anlatımla camilerde kendilerini ibadete veren kişiler, camilerde sevişip ilişkiye giremezler. Bu, bir Kur’ânî hükümdür. Rabbimiz “... Camilerde itikâfa gidiğinizde eşlerinize yaklaşmayın; sevişimeyin, ilişkiye girmeyin... ” buyurur. (Bakara 187)

Evinizde de olsa eşinizle ilişkiye girdiğinizde gözetmeniz gereken temel İslâmî kural, gizliliğin korunmasıdır. Aile ferleri veya yakın çevrenize ilişkiye girildiği duygusunu verecek davranışlar, Kur’ânî yasak kapsamına girebilecek bir çirkinliktir. (En’âm 151) Cevabımızı özetlerse eşinizin iş yerinde sevişmekle günah işlemiş değilsiniz.