Damadının evinde uygunsuz davranışlar sergileyen kayınvalideye karşı tavır ne olmalı?

Damadının evinde uygunsuz davranışlar sergileyen kayınvalideye karşı tavır ne olmalı?
Ben evimde kayın validemin davranışlarından rahatsızlık duyuyorum. Her işe karışıyor, kontrolü elinde tutmak istiyor. İzinsiz yatak odama giriyor. Gayri ahlaki dizileri uyarmalarıma rağmen kızıyla izlemekte bir beis görmüyorlar. . . Evimde huzursuzum. Ben yapılanları yüzsüzlük olarak görüyorum. Beni aydınlatır mısınız?
Bismillah...
Nafakasını sağladığınız evinizin yönetici sizsiniz. Kayınvalidenizin evinizi yönetmek ister tavırları, size yapılmış bir zulümdür. İzin almaksızın yatak odanıza girmesi ise Kur'ânî bir kuralın çiğnenmesidir ve haramdır. Gayr-ı ahlâkî dizilerin özellikle beraber izlenilmesinde sorumluluğunuz olduğu için uyarmanızda da haklısınız. Kayınvalidenizi saygılı bir dille uyarınız. Sonuç alamazsanız kesin tavır koyabilirsiniz.

sanlığa tebliğ edilmiş Allah'ın Kitabı olduğuna inanan insan Müslümandır. Namaz, ibadeti Kur'ân'da otuzu aşkın yerde emredilen ana kulluk görevidir. Ne var ki namazın nasıl kılınacağına ilişkin ayrıntılı açıklamalar Sevgili Peygamberimiz tarafından yapılmıştır. Bir Kur'ân fihristine bakarak namazla ilgili âyetleri ve bir hadîs kitabından veya ilmihal kitabından da nasıl kılınacağına ilişkin bilgileri öğrenebilirsiniz. Size bu konudaki henüz yayınlanmamış bir kitabımı da gönderiyorum. Allah'a emanet olunuz.