Türkiye'deki imamların arkasında namaz kılınır mı?

Türkiye'deki imamların arkasında namaz kılınır mı?
Selamun Aleykum Hocam. Nasılsınız.

Sürekli çelişkide olduğum (ihtilaf yaşadığım) Türkiyedeki imamların arkasında namaz meselesi ile ilgi soru sormak istiyorum. (Hocam samimiyetimle soruyorum.)

1) Düzeni destekleyen Laik ve Demoktrat imamların arkasında namaza durmalımıyım. (Durmuyorum)
2) Düzeni destekleyen ama şeriatı savunan - zamanı geldimide şuanki iktidar partisine oy veren imamların akasında namaza durmalımıyım. (Durmuyorum)
3) Diyanet imamı - düzeni destekleyip,desteklemediği belli olmayan,şeriat istiyen imamın arkasında duruyorum. Böyle bir çelişki yaşıyorum.Bu konuda bana farklı bakış açınızla yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

İnşallah ihtilafdan kurtulmama yardımcı olursunuz. Selam ve Dua ile Allaha Emanet olun.
Aleyküm selam… İmamlar arasında bilgisiz ve bilinçsizler var ise de şuurlu bir şekilde Laikliği savunan tipler son derecede azdır. Şeriati savunan bir imamın iktidar partisine oy vermesinde ne sakınca olabilir. İktidar partisine oy vermek laik düzene onay vermek değildir. Haklarımıza daha saygılı olacak insanlara imkân tanımaktır. İfadelerinizden köklü bilgiler sahibi olmadığınız ve imamlar arsında ayrım yapabilecek konumda bulunmadığınızı anlıyorum. Bu sebeple kesin hatlarla ayırımlar yapmayınız. Hiç birimiz böyle bir konumda değiliz. Ama arkalarında daha bir huzur duyduğunuz imamları tercih edebilirsiniz. Aslında etmeliyiz de.