Zinadan Ötürü Pişman Olup Tevbe Eden Kişi Eşinden Helallik İstemeli mi? Eşi Ahirette Hakkını Alır mı?

Zinadan Ötürü Pişman Olup Tevbe Eden Kişi Eşinden Helallik İstemeli mi? Eşi Ahirette Hakkını Alır mı?
Hocam selamun aleyküm.. Bir bayan evli. İş ortamında ruhsal bedensel hatalara düşüyor. Hatta bu zinaya kadar varıyor. Günah olduğunu bile bile bazı bazı pişmanlık duysa da bu hatalara devam ediyor. Ancak öyle bir gün geliyor ki yüreği yanıyor, vicdanı acıyor ben bu pislikleri nasıl yaptım diye. 24 saat acı içerisinde kalıyor. Allaha tövbe ediyor. Sizin bu konuyla alakalı videonuzu izledim. Allah affeder dediniz. Eşine de söylemesin dediniz. Zaten söylemesi imkansız. Peki bu hataları yaptı diye eşinin hakkına da girmiş olmuyo mu? E helallik de alamaz. Ne olcak peki Allah tövbesini kabul edip affettiğinde bu günahı ahirette örtüp gizler mi? Yoksa ahirette eşi ondan hakkını alır mı? Hakkını alırsa nasıl alır? Hayatı zindan olmuş durumda. Yardımmmm.. Lütfen.
KADININ ZİNASINDA KOCA DA SUÇLU OLABİLİR

Aleyküm Selam...Kadın zina etmekle Rabbine isyan etmiş olur. Tövbeyi de O'na yapar. Kadın, eşine de bir tür zulmetmiş olur. Ancak eşe açıklama yapması daha büyük fesada yol açabilir. Üstelik -Peygamberimizin emri gereğince- yapılan hataları söyleyerek insanları tanık kılmamak gerekir. Eğer tövbemizi yürekten yaparsak- ki ifadeleriniz yaptığınızı gösteriyor- ve eşimize daha bir sadakatle bağlanırsak Rabbimiz hatalarınızı örtebilir ve eşinizi mükâfatlandırarak sizi bağışlatabilir. Bu arada şunu da söylemeliyim: Hatalarınızda kocanızın da payı vardır. İslâm Aile Hukuku'nda kadının nafakasını sağlamakla koca yükümlüdür. Kadının yabancı ortamlarda çalıştırılması onu bir tür hataya sürüklemektir. Gerçi bu durum zinacı kadını suçlu –günahkâr olmaktan çıkarmaz, ama yanılgıya düşmesine ortam hazırlanmış olur.

Sizden bir ricada bulunacağım. Bir koca karısının zina türü hatalarını nasıl fark edemez? Kendince niçin önlem almaz? Görüşlerinizi açıklarsanız beni aydınlatmış ve insanları aydınlatmamama vesile olmuş olursunuz.


İlgili Videolar

https://youtu.be/jHJ4HgUejTQ

https://youtu.be/Ub_2nQzWdFs

https://youtu.be/bWw7YppPJ1o

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN


İlgili Makaleler


https://www.mirathaber.com/zina-suctur-ve-gunahtir-haberturkte-yapilan-programin-bant-cozumu-13-3454h/


https://www.mirathaber.com/zinanin-cezasi-haddi-14-3722h/