Konut ve taşıt alımında başvurabileceğimiz faizsiz işlem yapan herhangi bir kurum ya da kuruluş var mı?

Konut ve taşıt alımında başvurabileceğimiz faizsiz işlem yapan herhangi bir kurum ya da kuruluş var mı?
selamu aleykum sayın hocam.

faiz duyarlılığı olmayan insanlar, bankalardan kredi kullanmak suretiyle kolaylıkla ev, araba vs gelirlerinin 50, 100 katı değerindeki mülkleri alabiliyor ve taksitle uzun yıllar içerisinde ödeyebiliyorlar. Bizim bu gibi ev ve taşıt gibi kazancımızın 50, 100 katı olan mülkleri para biriktirerek almamız imkansız.

Bu bağlamda konut ve taşıt alımında başvurabileceğimiz faizsiz işlem yapan herhangi bir kurum ya da kuruluş varmı ve bizlere ne gibi önerilerde bulunursunuz.

Allah hayırlı ömürler versin sayın hocam dua istirham ediyorum.
Bismillah... Aleyküm selam.

Uzun yıllar içinde ödenen borçlar, uzun yıllar tutsaklığı da beraberinde getiriyor. Nafaka kazanımı için gerekli olmayan taşıtın borçla alınması caiz değildir. Çünkü Peygamberimiz gereksiz borçtan kaçınılmasını emir buyuruyorlar. Konut için borçlanılabilir. Finans kurumlarına baş vurabilirsiniz. Bir de devlet bankalarının vatandaşa destek amacıyla verdiği enflasyon oranından düşük konut kredilerini takip edebilirsiniz. Enflasyondan düşük kredili borçlanmada faiz sözcüğü geçiyorsa da gerçekte faiz yoktur. Ancak bu da alınacak ilk ev için kullanılabilecek bir ruhsat görülmelidir.