Dinini yaşamaya çalışan fakat eşcinsel eğilimlerine yenik düşen birine tavsiyeniz nedir?

Dinini yaşamaya çalışan fakat eşcinsel eğilimlerine yenik düşen birine tavsiyeniz nedir?
20 senelik evliyim. Eşimi başka bir kadına hiç aldatmadım. İçki içmedim. Kumar oynamadım. Bile bile hiçbir günahı işlememeye gayret ediyorum. Asla 1 vakit namaz kaçırmamak için çabalıyorum. Mesele şu;

Hocam ben beni bildim bileli eşcinsel hislerim var. Bu hislerime yüzde doksan gem vuruyorum. Evlenene kadar hiçbir erkekle hiçbir haram işim olmadı. Evlenince geçer dedim. geçmedi hocam. Eşimle de düzgün bir cinsel hayatımız var ama bu başka birşey hocam. Bazen internetten eşcinsel video izleyerek bazen de eşcinsel sitelere girerek bu duygularımı bastırmaya çalıştım. Çok günah olduğunu da biliyorum. Ama kendime engel olamıyorum. En son 2-3 yıl kadar önce bir eşcinsel internet sitesinde bir üniversite öğrencisi ile tanıştım. Bu çocuk maddi ve manevi terkedilmiş bir çocuk. Din ile veya Kuran ile hiçbir alakası yok. Sürekli eşcinsel ilişkide bulunan bir çocuk. Ben bu çocuğu elimden geldiğince eğittim. Allahı, kitabı, Kuranı anlatmaya çalıştım. Şu an 5 vakit namaz kılıyor. Ama bu eşcinsel eğilimlerimizden ikimizde kurtulamıyoruz hocam. Asla ters ilişkide bulunmuyoruz (...)

Yanlış olduğunu biliyorum. 2 kez tövbe ettim. Yapmayacağım dedim. Rabbimden yardım istedim. Gece namazlarına kalkıp saatlerce gözyaşı döktüm. Olmadı hocam. Kendimi tutamıyorum. 2-3 ay tutuyorum kendimi ama sonra dayanamayıp tekrar partnerimle buluşuyorum. Bu çocuğa maddi manevi destek oluyorum. Günlük hayatta da bu günahım dışında bierek tek bir günah işlememeye gayret ediyorum. Bu durumu çevremde kimse bilmiyor. Çok gizli... İnsanlar bilseler asla bu duruma inanamazlar. Ne eşim ve çevrem.

Tavsiyeniz nedir?
Selamün aleyküm... Aziz Kardeşim...Bu güne kadar eşcinsel eğilimliler dahil pek soruyu cevapladım. Araştırma gereğini duymadım. Acizlik hissetmedim. Ama siz müstesna. İmanınız sağlam, amel hayatınız var. İfadeleriniz düzgün. Sizin konumuzda olan insanlara yaptığım önerilere siz ihtiyaçlı değilsiniz... Bundan birkaç yıl önce bir mail aldım.

Özeti şöyleydi: Ben Almanya'da sosyal aktiviteleri ile bilinen ünlü bir şahsın oğluyum. İstanbul'da bulunan İsmail ağa cemaatinden, bilinen bir zatın kızı ile evliyim. Bir de kızım. Ne var ki ilişkileri olan bir eşcinselim. Babam bunu duyunca deliye döndü. Silahını kafama dayayıp çık git buradan, beni evlat katili etme, dedi. Çaresiz olarak Türkiye'ye geldim. Kurtulmak istemiyor değilim, ama çırpınmaktan öteye geçemiyorum. Ona verdiğim cevap kendisine ufuk açmıştı. Daha sonra bildirdiğine göre cevabım doğrultusunda yaptığı hamle kurtuluşuna vesile olmuştu. Uyarım şöyleceydi:

Bizler yeryüzünde Rabbimiz tarafından denemeye uğratılıyoruz, Kur'ânî buyruklar ve de sahip olduğumuz nimetlerle. Bir de özel denemelere uğratılıyoruz. Sizin imtihanınız da eşcinsel eğilimlerle oluyor.

Merhametli Rabbimiz dener ama başarılamayacak denemelere uğratmaz. O şöyle buyurur: Ey kulum! Seni yaratan benim. Ben öyle bir Mevla'yım ki erkek olarak yaratır, erkeklik duyguları ile bir birlikte denemek için eşcinsel eğilimler de veririm. Böylece denerim. Şimdi sıra sende, üzerindeki nimetlerimi ve hazırladığım ebedi Cennet armağanlarını düşün. İnsanların bilmesini istemediğin hatalarını benim bildiğimi düşün, azabımı da hatırla.

Seni yaratan ben mi önemliyim, yoksa insanlar mı? Yoksa benim yarattığım insanları bana eş mi koşacaksın?

İşte böyle Fatih Kardeş! Sendeki duyguları yaratan Rabbine yönel, O'nun rahmetine sığın, uğradın deneme için O'dan yardım iste. Başarırsın... Rabine yönelirsen O seni boş çevirmez. Duanı isteyerek dualar ederim. Eşinize ve çocuklarınıza selamlarımı iletin. Allah Yardımcınız olsun.