Yurtdışında zorunlu olarak krediliyle ev alınabilir mi?

Yurtdışında zorunlu olarak krediliyle ev alınabilir mi?
Selamun Aleykum degerli Hocam,

Öncelikle benim tesettür ve namazima hatta umre ve haccima ve hatta evlenmeme vesile olan yegeniniz..... ablamin amcasi oldugunuz icin sizi tanimadan cok saygi duydugumu belirtmek istiyorum.. Degerli vaktinizi bosa harcamamak icin hemen soruma geciyorum.

Biz Berlin de yasuyoruz ve su an kira da oturuyoruz, dönüs pek mümkün olmayacagindan ömür boyu anne, babalarimiz gibi kira ödemek yerine ev almak istiyoruz. Iki cocugumuz var, özellikle onlar daha güzel bir ortamda büyüsün diye ev sahibi olmayi istiyoruz. Niyette anne, babam ve zihinsel özürlü Kardesiminde bizimle yasayabilecegi bir ev. Malumunuz ev almak kredisiz mümkün degil, evleneli özellikle esim faize bulasmamak icin hep bur dol buldu lakin ev konusunda caresisiz. Hocalara cok danisti, farkli yanitlar aldi. Rabbimin razi olmadigi bir seyi yapmaktan cok korkuyoruz, lütfen bizi detayli bilgilendirir misiniz?

Allah razi olsun, Selametle
Aleyküm Selam...

Hiçbir eviniz yoksa ve yaklaşık olarak enflasyon oranına eşit faizli kredi imkânı sağlanabiliyorsa ev alabilirsiniz. Ancak asıl sakınca yıllar boyunca gayr-ı müslimler ve ateistler arasında yaşamayı planlamaktır. Peygamberimiz bunu yasaklamıştır. Alınacak ev ülkeden dışlandığınız zaman zarara uğramaksızın satılabilecekse değinilen şartlarla ev alabilirsiniz.

Allah'a emanet olunuz.