Tarikat ehli insanlar tövbe etmediği sürece yaptıkları boşa gidecektir diyebilir miyiz?

Tarikat ehli insanlar tövbe etmediği sürece yaptıkları boşa gidecektir diyebilir miyiz?
Enam suresi 74 den 87 ye kadar ALLAh cc peygamberlerden bahsediyor, 88. ayette de" onlar şirk koşsalardı, yaptıkları boşa giderdi" diyor. Bugün tarikat ehli insanlar açık olarak şirke giriyor, ALLAH cc ile aralarına mürşidi koyuyorlar, bizde önceden koyuyorduk. Tövbe ettik, bu insanlar tövbe etmediği sürece yaptıkları boşa gidecektir diyebilir miyiz?
Yakından tanımadığım insanlar hakkında yargıda bulunamam. Sen yakından tanıyor ve ne şekilde Rabıta yaptıklarını biliyorsan hüküm verebilirsin. Tavsiyem kendinle ilgilenmendir. Yapabildiğin kadarıyla da uyarıda bulun.

Sitemdeki Müşrik Kimdir yazısını oku. Şirk bir türlü değil. Birileri haklı olarak da olsa hep tarikatların şirki ile uğraşıyor ama diğer türlerini hiç ağzına ağızına almıyor. Biraz da şirkin diğer türleri ile ilgilenin. Asıl büyük şirkler oradadır.

Enam sûresinin zikrettiğiniz âyetlerini iyi anlamak gerekir. Bu âyetlerde bahse konu edilen şirk tarikatlarda görülen türden değildir: Bütün Peygamberler Allah'a ibadete çağırmak ve Tağut'tan sakındırmak için geldiler. ( Nahl 36. Tağut ile yazımı bulup okuyunuz. )

Tağut İslâm ile çelişen kişiler, putlaştırılan yasalar ve seküler düzenlerdir. Peygamberler için "onlar şirke girselerdi" demek Peygamber olarak gönderildikleri toplumların "cahiliyet düzenlerini benimseseler ve Allah'ın buyruklarına tercih etselerdi "demektir.

Okuyup yücelttiğimiz Kur'ân'ın hükümlerinin büyük çoğunluğu dışlanmıştır, dile getiren , ıstırabını duyan var mı? Bizi birbirimize düşürerek Batılların hâkimiyetini sürdürüyorlar. Aklımızı başımıza toplayalım. Mücadele edeceksek şirkin bütün türlerini tanıyalım. Allah yardımcımız olsun.